Leden 2008

Drž ... a šoupej nohama

25. ledna 2008 v 18:31
Tak tohle jsem si říkal o víkendu každou chvíli. Kdo byl kdy na skialpech ten ví svoje ...

Modrá melancholie

16. ledna 2008 v 1:32
Trocha melancholie k úterní půlnoci.

T's all the same fuckin' day...

14. ledna 2008 v 23:32
Říkáte si, že se všechno kolem Vás mění... Nemění se nic, alespoň z těch podstatnejch věcí. A to ani za devět let a několik tisícovek kilometrů. A tak se během pár posledních dní, řeklo co se kdysi neřeklo a říct mělo. Mix citů a pocitů se opět zamíchal a trochu zahustil a zamotal. Koukám na koncová světla nočního rychlíku. Tentokrát jsme snad nic neopomenuli, pocity mám dobré. Lepší už to snad ani bejt nemůže, alespoň za danných okolností. Ačkoliv vím, že by mohlo bejt lépe daleko lépe ... Jenom ta divná hořkost kdesi hluboko v krku.
T's all the same fucking day, man ... You gotta hold her like its the last minute in your life ... Janis Joplin / Ball and Chain

Silvestrovské patálie

6. ledna 2008 v 15:03
aneb vzali jste si novoroční předsevzetí?

Já ne. Předsevzetí si beru každou chvíli. Znáte to... něco ve stylu: "Tak Béda, a zejtra začneš běhat, učit se a co já vim ještě". Potom co si to tak pěkně naplánuju, většinou usoudim, že ideální čas kdy s tim začít bude tak pozítří. A tak začít dělat něco jenom kvůli tomu, že máme na konci data osmičku a ne sedmičku, považuju za hloupost. Lituju pana Klause, že kvůli tomu musí před celym národem říct něco chytrýho. Třeba před silvestrem jsem si dal předsevzetí dvě. Tomu prvnímu: šetřit si koleno, jsem stejně nevěřil už od okamžiku kdy jsem si cpal do auta běžky... A co se druhého týče, tak mi nezbývá než konstatovat, že odříkaného chleba největší krajíc. A to pokud možno opakovaně. Musím se pousmát nad nejlepší hláškou silvestrovské půlnoci, jež pronesla slečna co mě znala asi hodinu: "Béda ten tam nepoleze, ten je totiž rozumnej." Že se mýlila už ví, to jak hluboce chuděrka asi ne.