Tlachání pod stěnou

8. srpna 2008 v 21:42
Lezecký výlet není jenom akce sportovní, nýbrž i akce společenská. Ideální to příležitost dozvědět se něco nového a nejlépe i poučného. Znáte to všichni: v bivaku je kosa a do rána předaleko, před chatou zuří vánice a zásoby alkoholu již klesly pod hranici železné zásoby, za plátěnou stěnou stanu se žení všichni čerti a v hospodě maj jak na potvoru zavřeno, nebo to je šest hodin po ledovci daleko. Kamarády máte zdrbaný už dávno, došlo i na tradiční tématický trojboj lezení-ženský-chlast. Naštěstí je každý z nás vybaven speciálními znalostmi, o které je vhodná chvíle se podělit s kamarády.

Jedničkou v tomto jest lamač dívčích srdcí Adámek, jehož znalosti zoologie jsou překvapující a pravděpodobně nevyčerpatelné. "Fuuuuj co to tady leze.....?" "To je chvostoskok", praví klidně Adam a okamžitě dodá vyčerpávající informaci o tom, co chvostoskok žere, jestli je jedovatej a jak se rozmnožuje. Nejsou-li živá zvířata v dosahu vystačí si s historkami ze ZOO. Zejména vyprávění o orangutanech bylo natolik poutavé, že ihned po návratu z Francie všichni zamířili do pražské ZOO. Oblíbenými spolulezci jsou též lékaři, a to nehledě na specializaci. Během dlouhého pobytu tak má člověk šanci důsledně zkonzultovat svůj zdravotní stav. Omrzlými palci na nohách (památka na Dent Blanche) počínaje a případnou závislostí na analgetikách konče (památka na složitý duševní stav). Případně lze nakousnout i taková otřepaná témata jako: princip nakažení muže HIV, nedůslednost lékařů při léčení zánětů šlach, provádění tracheostomie kapesním nožíkem a verzatilkou, apod. S vědeckými pracovníky to je již složitější, jelikož se jejich přednášky málokdy setkávají s pochopením a jejich uchopitelnost pro praktický život je téměř nulová (ačkoliv doteď vzpomínám jak mi Ondráš kreslíce cepínem do sněhu krásně vysvětlil waveletovou transformaci). My technicky vzdělaní tak alespoň čas od času zavzpomínáme na hodinu technologie nad soutěží: "Jak se vyrábí termoska" resp. mačky či jakákoliv jiná část horolezecké výstroje. Ovšem úplně nejradši mám slečnu zrzavou matfyzačku, o které se téměř vždy dozvím něco nového, převratného a objevného. Kupříkladu jakej je rozdíl mezi tampónama Kotex "se srdíčkem" a tampónama Kotex "s jahůdkou" (Pravdou je, že chlap asi nikdy nepochopí proč má jedna stejná věc od téhož výrobce dva odlišné obaly.) V rámci poslední debaty (myslím, že začínala slovy: "Nechápu, co Vy chlapi vidíte sexy na latexovém oblečku "Zdravotní sestřička") jsem se tedy dozvěděl absolutně odzbrojující definici na "nevibrační vibrátor" právě od slečny matfyzačky, kterou mi nedá tady nepublikovat:
nevibrační vibrátor = autíčko s dírou místo pedálů, kde se odrážíš a nevozíš se
Jak vidíte sami, lezení je sport pestrý, jež vychovává silné a znalé jedince. (Takže teď aspoň víte co přítelkyni, kamarádce, spolužačce, kolegyni v kanclu či sousedce přes chodbu rozhodně pod stromeček nekupovat.)
 


Komentáře

1 thoris thoris | 13. srpna 2008 v 10:08 | Reagovat

* fun-tatika pozdravuju

* antropolozku aju rada predstavim, to je moje moc oblibena baba

* rum? neni to akutni, ale na druhou stranu, kvalitnimu rumu malokdy odolam

* s matfyzackou nemohu tak docela souhlasit...

no a jinak se mej krasne a nejel bys tak v pulce zari s Kytkou, Udou, architektem a dalsimi makat na Vysocinu? Strava a pivo zajisteny.

2 Ales Ales | Web | 18. srpna 2008 v 10:12 | Reagovat

Kdyby jste se radeji ridili Belinovym "Nekeca a leze" v te lepsi variante "Nekaca a leze prvovystup" :o)))

3 Ales Ales | Web | 18. srpna 2008 v 14:54 | Reagovat

Apropo jaky ze je rozdil mezi srdickem a jahudkou? ;o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama