Březen 2009

Ende eine Legende

20. března 2009 v 14:29
Konec jedné legendy (převzato z březnového CAO News)
Zprávu o vytlučení prastarého slaňáčku z Ďáblovy kazatalny jsem přijal s podivným zármutkem v srdci. Oblíbená věžička na Bořni tak přišla o velkou část své poetiky. "Tento (slaňák) byl pravděpodobně osazen prvovýstupci v roce 1926."

Deníček Tatry

15. března 2009 v 19:32

Sobota:
Valíme na chatu a válíme se na chatě. Trasu Šalvejový prameň - Brnčálka dávám za 1:30 a Míša za 2:10 (ukazatel udává 2:10). Na večír ještě funíme do Červenej dolinky vykopat megajámu co by měla fungovat coby sonda a otestovat kojota (sněžnou kotvu). Na chatě je plno. Kromě skupiny ostřílených veteránů, kteří hned ze začátku zájezdu urvali lavinu pod ledem do Malý zmrzlý (a neustále někoho přemlouvaj k urvání zbytku žlabu). Zbytek tvoří směs několika podivných hrochoškol, který akorát kalej a zevlej kolem chaty při hrátkách typu brždění cepem, kopání sond, pípáky, adt.

Deníček Weisshorn - část druhá

13. března 2009 v 16:47 Deníčky z akcí
Weisshorn je jeden z nejhezčích kopců ve Walliskejch Alpách. Ani normálka není moc zadara, ale za celkem poctivejch AD+. Nedávná klubová historie udělala z Weisshornu téměř nedobytný kopec. V roce 2002 jsem se o vrchol neúspěšně pokoušel s Alešem a s Jéňou, o rok později s Jéňou a Renčou a Loni si tu zuby vylámala trojice Cimi, Kulička, Renča. Můj cíl je jasnej - vrchol za každou cenu, nejlépe těžkou cestou, lehkým stylem, minimální počet členů v týmu zvyšuje šance na úspěch, takže ve dvou... chce to dostatečně motivovaného spolulezce, ve smyslu: "buď to dáme, nebo tu chcípnem", jako ambiciózní plán se jeví výstup severní stěnou: 1200 metrů svahu 40-50 grádů, klasa kolem D-. Takovej byl plán.

Deníček Weisshorn - část první

4. března 2009 v 20:44 Deníčky z akcí
Tak a je to tady! Konečně první část deníčku z červencového zájezdu du alp.