Skalní motivace aneb nabitý podzim

21. září 2010 v 17:18
Krátký exkurs do toho co bych rád absolvoval během tohoto podzimu.


Seifertriss 6+ (Fjura) 
Nádhernou linii jsem leze před několika lety s Jéňou a na pětadvaceti metrech převislýho lezení propotil triko při deseti stupních Celsia. AF není zrovna hodnotný styl, takže bych letos rád dal RP. Klíčová místa jsou dvě - nástupová převislá spára a ještě převislejší spára uprostřed.

Gelbe Seuche 7- (Fjura)
První sedmička co jsem v Juře vylezl (s horním asi v roce 2003). RP mám v plánu už několik let. Jeden pokus byl loni, dva neúspěšné letos. Skoro se mi chce říct, že je cesta zakletá. Po všech pokusech je zřejmé jedno - oživit si jednotlivé kroky, a odpočatej dát pokus.

Happening 7+ (Fjura)
První AF přelez se mi podařil předloni, loňskej pokus byl zoufalej a oslabenej po viroze jsem cestu ani nebyl schopen zkrokovat.

Evička bez trička 7 (Hlubočepy)
Kdysi dávno jeden pokus. Skeončil jsem v klíčovém místě v dolezu. Lezení v plotně po jebkách (jak jinak v Hlubočepech) Letos zatím nic.

Letecká 7- (Srbsko)
Zkoušeli jsme kdysi s Ondrášem. Pěkná málo lezená linka. Problematický je flek pod druhym nejtem, kde hrozí podlaha. Letos jsem ještě nezkoušel asi to bude potřeba si to nejdříve trochu osahat.

Dolce Vita 7- (Srbsko)
Nádherná technická linie v kolmém, klíčové místo se špatnejma nohama je úplně v dolezu nad smyčkou kde hrozí tlama skoro až na zem. Jen co poladím kroky to bude chtít dobrého jističe.

Skobová spára 6+ (Kapucínky) - HOTOVO
Zkoušel jsem poprvé loni a moc mi to nešlo. Letos se podařilo na druhý pokus na PP, kdy jsem si nejdříve osadil jištění behěm AF přelezu. Šlo zejména o to do který části spáry dávat jištění a kde se držet.

Síla žuly 7+ (Kapucínky)
Krátkej bouldr na kterej jsem už několikrát koukal, zatím bez pokusu.

Odvedenecká 7+ (Kozelka)
Lezl jsem kdysi s Ondrášem TR a docela jsem se v ní prošel. Hodně technická ladička v plotně. Na prváka to bude jistě docela maso.

El Krakonoš 7+ (Roviště) - HOTOVO
Kdysi dávno jsem si tu cestu vytrpěl na druháka za Klárou. Letos mě do ní ukecal Pavel a vypadala, že by mohla pustit. Druhý pokus s Eliškou se nepovedl. Třetí s Pepou už ano.

Prdátor 6+ (Velká)
Lezl jsem již mnohokrát, ale vždy buď na druháka nebo s odsedem. Hodně převislá deska s povinými kroky.

Jurský park 7- (Roviště) - HOTOVO
Překvapivě jsem zjisti, že jsem tuhle cestu lezl mnohokrát ale nikdy RP. V klíčovém zdvihu za jednoprstovku stačilo najít a srovnat nohy, pak jsem se v ní až překvapivě prošel.

Stěnka 5-6 (Šárka)
Parádní linii jsem objevil asi pře třemi týdny, pokus o OS nezvládl morál při odlezu převislou stěnkou na třema shnilejma skobama (čtvrtou jsem ulomil rukou). Teď mám v plánu cestu vyčistit, prohlédnout možnosti jištění a inspirován klasickým stylem z Anglie dát pěkněj "trad". Pak se asi domluvím se správcem a dodáme 1 až 2 borkáky místo starejch skob, aby se cesta lezla.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama