Víkend na žule

15. dubna 2011 v 12:06
Bojím se neúspěchu a proto mám ve zvyku odkládat těžké přelezy na "ideální podmíky". Doufám, že si víkendovou lekci vezmu k srdci.

Sobota. Valíme s Blabošem na Mlýňák. Nedávno jsme tu objevili super sektor "U lípy" a tak se na něj jdeme podívat i s bouldrmatkama. Super aspoň mrknu na Placičku. Placička je jeden z letošních projektů. Zaklíněnej balvan tvořící stropovej převis je za celkem přijatelnejch 6A. Rozlejzám se v něčem lehčím, moc mi to nejde. Objevuju pěkný 6A+, ale v klíčovém kroku si roztrnu malíček. Vypadá to chvíli na konečnou, ale vyřeší to nakonec mágo a tejpka . Blaboš mě ukecává do Pětky s hvězdičkou 6C, která překvapivě pouští (6A max). Hrana za 5B nás pěkně vyškolí... ne že by nešla, ale poskládat se v těch lištách... Přidávám jedno 6A, ruce jsou dost dobitý. Na Placičku se mi přestává chtít. Nic jiného mi ale nezbývá, musíme jít kolem. No když už jsem tady dám aspoň pokus. Blaboš dává napoprvý, mě to sebere asi čtyři pokusy (tři před Blabošem, prej mi to je potřeba nejdřív ukázat, že to jde - možná na tom něco bude). Zničený ruce už mě k ničemu nepouštěj. Jeden projekt jsem si splnil a další tři našel, a tak to má asi bejt.Neděle. Vyrážím s Kamčou a Filipem na Kapucínky. Mám to tu rád a navíc tu mám další z letošních projektů. Rozlejzačka v
oblíbeném sektoru Horní skály. Bohužel jsem si v nějakém obzvláště silném okamžiku zapoměl doma jednu lezečku. Narozdíl od včerejška je docela vedro a do stěny pere sluníčko. Zkouším Souboj titánů 7-, ale na rozpálené plotně se potí ruce, Filipova lezečka se mi kroutí na noze... a hlavně se mi nechce dělat ten nepříjemnej zdvih na palci. Snad příště. Přesouváme se pod Sílu žuly 7-, mám tuhle linii v mérku už několik let. Krátká relativně hladká stěnka, několik pozitivních chytů. Dole půjde mikrovklíněnec do tenký spárky nahoře frendík. Nýt z vedlejší cesty se dá cvaknout snadno, ale nechce si mi ho cvakat, cesta by tak hodně ztratila. Nastupuju na OS, ale madlo v prostřed cesty bere míň než jsem čekal a končím v čoku. Tak nic zkusím RP. S horním ladím kroky, čistím chyty kartáčkem načárkuju odkud bere madlo, vybírám nejlepší jistítka. Další ostrej pokus. Dělám špatně sekvenci nohou a končím opět v mikráči. Filip mě
upouští z nýtu vedlejší cesty, mikrovklíněnec jde ven a další pokus. Tentokrát dělám kroky přesně. Ještě trochu diskutujeme ohledně cesty - je fakt hodně krátká (5 - 6 m), jestli by to nebylo lepší s bouldrmatkou - težký místo je uprostřed, vršek relativně v pohodě. S chytačem by to bylo bezpečný a navíc by člověk nemusel cvakat a zakládat... Nechávám asi na posouzení dalším přelezcům. Nakonec jsem rád, že jsem odolal vyhnívacím tendencím: počkám až bude lepší tření, vezmu si na to bouldrmatku a obě vlastní lezečky... Na druhou stranu mě štve, že jsem pak vyhnil z dalších těžších přelezů (Aprílová spára 6+ aj.) ačkoliv si nemyslím, že by byly těžké, špatně zajištěné nebo tak něco. Myslím, že jsem se až moc bál, zkazit si radost z úspěchu nějakým beúspěchem. Máte s tim někdo zkušenost? Uvidím co příště.

Video z Mlýňáku od Blaboše: http://vimeo.com/22383680
 


Komentáře

1 Ales Ales | Web | 18. dubna 2011 v 7:03 | Reagovat

Tak to ma byt, kazdy vylet ma prinest alespon dva dalsi napady kam jet, to znam. :o))

Aprilovou sparu jsem kdysi lezl, takze coz samo ukazuje na to, ze nemuze byt tezka. :o))) Vim, ze se mi celkem libila a nelibil se mi jen dolez do hromady jehlici. (pokud pamet neklame) Kazdopadne koukam, ze muj pruvodce Jesenicko asi uzijes vic nez ja tak ho ber jako dar. Stejne asi uz bude pekne rozdrbanej, ne? :o))

2 autor autor | 18. dubna 2011 v 16:20 | Reagovat

@Ales: Tvyho pruvodce Jesenicko jsem zrovna vytahnul s tim, ze ti ho uz konecne musim vratit. Rozdrbanej je porad stejne. No mas ho u me zatim schovanej.

3 Ondráš Ondráš | 29. června 2011 v 23:00 | Reagovat

Pěkná fotka placičky...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama