Fagaraš - dolina Sambata

6. dubna 2012 v 14:15 |  Deníčky z akcí
Tak už bylo na čase provětrat i jiné terény než ty Tatranské a Alpské. Na Fagaraši jsem byl v léte asi před šesti lety, je to tam hezký tak proč ne jednou v zimě. Organizaci směle přenechávám nejmenované CK (ostatně jediné co jezdí v zimě na Fagaraš). Jediným logistickým problémem co musím vyřešit já je kde zaparkovat v Brně auto s pražskou SPZ. Naštěstí hokejisté Sparty dostali nedávno na prdel od místní Komety a ukojili tak načas nacionalistické nálady Brňáků. Pak už si necháme dovízt zadek až ke klášteru Brancoveanu.


Cabana Valea Sambatei má v nabídce: ubytování, pivo, kolu a občas i polívku. Chatař divnej, ale sympoš co čas od času topí v kamnech.

Věrný pes Hovňous. Vrtěl ocasem a fšechny vítal. Nikdo neodolal. Všichni pohladili, za ouškem podrbali i blešku z kožíšku vybrali, ale potom co Hovňous bez zaváhání spořadal ještě za tepla co kdo v kadibudce vytvořil... nikdo už nepohladil, za ouškem více nepodrbal a dál nechal blešky v Hovňouskově kožíšku....

Ljuksujsnáí pokojíček s mnoha postýlkami, kde my bydleli...

Nástup pod stěnu byl docela vypečenou záležitostí. Tady lehce za půlkou nástupu pod stěnu. Chata je vidět vpravo nahoře.

Virful Slanina (2268mnm). Pravým Hřebínkem jsme to vyprášili nahoru první den. Klasa CH+ kromě jedný plotýnky co jsme s Káčou mrskli direkt za cca Drei Plus. Jinak trávovo-mixový orgie. Pěkná tůra.

Druhej den nás krapátko vyšplouchlo počasí. Levá stěna Coltul Balaceni je ideální firnová stráňka nenáročného sklonu (ideál laviňák 30°). Na nás s Káčou čekal bezva firn. Zbytek okopával kytičky na hřebínku vlevo.

Mísní dominanta Coltul Balaceni nabízí i ozajusné podujatí ve vyšších grádech. Vpravo Slanina.

Dolina Sambata (v popředí Cabana Valea Sambatei, vlevo Coltul Balaceni, vpravo Virful Slanina)

Praktické info:
Nečekejte žádný Tatry! Většinu podujatí zvládne horského climbingu znalý pard na sólinko s hezčí polovičkou na voditku. Kde podle aktuálního stavu trenýrek sem tam přijistí. Extrémy vedou na Coltul Balaceny [1]. Ledy jsem tu neviděl, asi nejsou. Kdo chce na Fagaraš na ledy tak zkuste Lacul Balea nebo Serbatu o několik dolin vedle. Další části Fagaraše nabízej též kvalitní lezbu mrkněte na [1]. Průvodce spíš asi neni. Na skialpy taky možno, ale lepší lyžbu poskytujou jižní svahy, bohužel na jih nebývá žádná civilizace.

Užitečný linky:
blog Catalyn Pobega [1]
stránky chaty
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama