Hřensko, Sněžník, Petráč

30. října 2013 v 11:32 |  Deníčky z akcí
Původně jsme měli jet do Arca jako všichni, pak přišly práce, komplikace, nedostatek odhodlání trotlovat se až někam za Brenner a ve finále i zvýšený výskyt pěkného počasí nad ČR, takže z původních pěti dnů v Itošce zůstaly tři jednodenní výpady.I začátek víkendu byl slibný, když se mi podařilo dorazit domu pěšky v půl třetí ráno po ústavní návštěvě restauračního zařízení "Na hřišti". Ráno v devět už mám vhozen lístek do urny, koupený novodurový trubky, dvě kafe a naloženýho Cipíska směr Sasko. Za cíl stanovujeme Schmilku. Cipísek zjěvně předpokládá, že po včerejším doplnění morálu mě ukecá do toho nějištěnýho céčka na Teufelsturm. Navíc ze Schmilky bude dobře vidět dav žadatelů o azyl v případě volebního úspěchu komančů. První parkáč ve Schmilce je plnej, druhej taky. Měníme plán na Hřensko, kde je Cipísek skoro domovníkem. Trošku pochoďák a už oblížíme Loveckou trubku, jednu z prvních věží vylezenejch v Čechách. Většina cest je "nenivocostát" tak jdeme ve stopách prvovýstupců (1888). Kochačka jak sviňa. Pokračujeme na Homoli. Pěkná věžička romantycky vypíčená nad údolím. Finišujeme na Malym Pravčickym kuželu, kde romantyka přechází až v nechutnou romantyku i kochačka je přímo brutální. Navíc přímá JV stěna je epesní nádherný áčko. Končíme až za tmy a vracíme se na Meznou k autu. Pár pěknejch věží mi tu zbylo, tak příště pak hurá na Pevnost, Václavskou stěnu a na Velkýho Pravčouna...

Ráno měním v autě lano za bouldřici a svištíme s Kačenkou opět na sever, tentokráte buldřit na Sněžník. Je krásně = sluníčko svítí + barvičky na stromech + dostatěčná kosa aby byla podmínka. Začínáme až na Best of Direct, předtím nám nic do oka zatim nepadlo. Nad Gilotinou vede pěknej traverz. Dáváme něco na rozpink, ale lehký bouldry tu sou vo ničem a moc mě neba. Traverz je težší než se na první pohled zdá, ale nakonec pouští. Pěknej dojáček po boulích... O šutr níž lehký 6A při hraně, vedle lehký 6B, další traverz vypadá taky sjízdně, ale moc mě nebere. O kus dál další parádní šutr. Yosemite za 6A+ mě moc neláká, asi moc vysoký na muj vkus. Z druhý strany pak parádní kousky tak 6A-B. Klasa tu je ňáká levnější než na Petráči, ale šutry bomba... navíc tradičně kochačka jak sviňa. Kochací orgije zakončujem nahoře na kopci a přes sváču v Refu valíme domu.


Únava je znát. Petráč je ňákej dejchlej, jak říká Mára. Na Kamennym srdci lezu spojení Meny a Sid 6A pohoda a zkouším Vlka 6B (kvůli tomu sem jedu), sem ale marnej a nechám tak Vlka uležet na příště (jestli bude ňáký příště... páč příště pojedu raději na Budulínka na Mlýňák.. :) Odpolko je už kosa, lezavo a vlhko, balíme cajky a mizíme domu.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama