Vklíněnce

5. září 2014 v 11:24
Hodně lidí se mě ptá, jak to je vlastně s těma vklíněncema, frendama a dalšíma serepetičkama. Co všechno si musíte pořídit a co raději ne, a co z toho si pak ve výsledku pověsit na sedák. A hlavně: vypadá ideální sada a jestli to není moc drahý? Takže základní tři pravidla pro začátek:

  1. Neexistuje nic jako ideální sada. Vždycky závisí na konkrétních podmínkách, konkrétní cestě, typu horniny, etc.
  2. Co funguje kámošovi, nemusí fungovat Vám, nekopírujte zbytečně návody někoho jinýho (třeba tenhle :)), berte je spíše jako základ. Berte v potaz i to, s čím umíte dělat, v co máte větší důvěru a jakou strategii a taktiku hodláte při výstupu uplatnit.
  3. Nebojte se inovovat, experimentovat a koukat co maj kámoši a ještě lépe cizí lidi. To, že Vám něco osvědčilo minule neznamená, že se to osvědčí i pro příště a to že Vám něco dobře funguje neznamená, že něco jinýho by nemohlo fungovat líp.
Základ je nejlepší stavět na čokách a frendech, páč sou prostě nejuniverzálnější.

Čoky, stopery, nebo prostě vklíněnce
K vidění na našem trhu je ledacos, co se typů i velikostí týče. U mě vedou prdeláče od Kouby (Kouba P.R.D.L.) prodává je i Hůdáč pod značkou Rock Empire. Oblé tvary, mix konvexních a konkávních ploch a klínovitý tvar jak v bočním tak v čelním pohledu zvyšují operativnost těchto pomůcek. Osobně preferuju velikosti jedna až cca šest, sedmičku a osmičku často nechávám dole. Případně v rámci úspory hmotnosti vyházim cca ob číslo. Tuhle základní sadu je dobrý rozšít o jeden až dva mikročoky. Třeba mosazný od Kouby o velikosti cca dva až čtyři, který se hoděj hlavně jde-li do tuhýho a k dispozici je jenom miniaturní trhlinka. Bohužel nostnost těhle kousků bývá mizerná, proto chystátě-li větší využití či sem tam do nich aj tlamičku poslat, tak vřele doporučuji zatlačit na pěněženku a brát to nejlepší co na trhu je. Takže Black Diamond.

Frendy
Se základní sadou frendů to už bude trochu složitější a rozhodně bych se nedržel jednoho výrobce respektive jednoho typu. Začnu-li od malejch, tak bych nebral míň jak 0,75 Kouba. Někdo bere i menší, ale když si vzpomenu, kdy jsem něco takovýho potřeboval, tak je klidně vyhodim jako první. Nicméně k malejm hejblátkum se ještě vrátim níže u ballnutů a babycamalotů. Takže bych bral Kouba tříčtvrtku, jedničku, dvoujku, a možná i trojku, všechno čtyřvačkový na monolanku a ideálně starej model s krátkym táhlema ne tou obří nechutností co tam dávej teď. Čtyři vačky líp seděj, monolanko je ohebnější a umožní nám zakládat i do horizontálních spár a navíc není tak tuhý a frend líp sedi aniž by se měl potřebu vyzvánět se lanem. Mám-li prachy seru na Koubu a beru Allieny, sou lepší. Od cca trojky už bych hrál i na hmotnost, pokud nejdete vysloveně do spárového dlouhého výstupu, kde potřebujete hafo frendů stejný velikosti (a víte předem který), kde je lepší valit s frendama správný velikosti (ve výsledku stějně pak berete co kde seženete od kámošů, protože deset ks jedný velikosti má málokdo...). Do cest, kde nevite moc co vás čeká, a je lepší brát od velikosti cca "Kouba 3" resp. "Camalota 1" právě dvouosé kamaloty (buď ty lepší od BD nebo levnější kopie od Kouby), tady bych moc nešetřil protože rozdíl v kvalitě je oproti středním kouskům daleko větší. Macky camalot tři a více bych si nechal několikrát projít hlavou a bral pouze v opodstatněných případech, když je jistota, že na ně dojde, jinak to je těžká kráva, že vám z jejího nošení bude špatně. Pokud tedy nejdete do brutálního šukací komínospáry, pokud ano tak to už asi víte co děláte.
Základní sadu z frendů a vklíněnců je dobré ještě vyladit pár kouskama, takže:

Abalaky: hodí se velikosti 1, 2 možná ještě 3, větší kousky nebrat, sou to težký krávy a navíc místa kam jdou založit většinou snáze obhospodaříme univezálnějšími frendy. Malý kousky využijeme hlavně v místech, který jsou na frenda moc úzký, jako jsou různý díry, nepravidelný spáry apod. Především pak přijdou vhod v zoufalých situacích, kdy se nedaří dát cokoliv jiného. I když Bača doporučuje něco jiného...
Hexy: nahradí velký vklíněnce ve velkejch rozevírajích se spárách a hnízdech kam leckdy sednou líp než frendy. Stejně jako u vklíněnců variace konvexních a konkávních ploch zlepšuje usazení hexu ve spáře. Osobně preferuju Wild Country vel.... Svou neocenitelnou roli sehrají ve sněhem zakydaných vymrzlých skotských spárách, ze kterých mají frendy tendence vyjíždět. Dobré utemování kladivem pak dodá pocitu jistoty. Oceníte i na hruborzné žule, např. v Jizerkách, kde frend díky velkým krystalům často ne a ne sednout. U macků hleďte hlavně na váhu. Berte jenom ty co jsou nahoře širší než dole, daj se pak založit i "naštorc". Neberte ty na ocelovym lanku, maj tendence se vyzvánět.
Ballnuty - preferoval bych hlavně v tenkých super jemných rovných spárách, kde se těžko hledá nějaké zúžení na vklíněnce. Ideální rozměry jsou od nejmenšího frendu, co nosíte směrem dolu. Možno zkombinovat s pár baby camaloty. Ballnuty i třívačkové Baby camaloty jsou užší, takže se dají vopchat i do užších míst než frendy. Stejně jak na velkejch frendů, tak na malejch bych nešetřil.
Sky hook, raději ten s větším poloměrem, ale tady už jde trochu do tuhýho ;) nicméně pokud používáte, tak už asi víte co děláte...

Co bych asi nebral:
Segmentovaný vklíněnce - něco jsem viděl u nás v podobě tří válečků nad sebou, když už založíte tak nejspíš nevyndáte.

TriCamy - malý se zakládaj podstatně hůře než desetkrát levnější abalaky a větší bych doporučoval pouze v odůvodněných případech, kdy je jistota, že na ně dojde.

TechFrend - má sice výhodu tří frendů v jednom, ale váží jako šest a hlavně ho v cestě založíte jenom jednou. Používal bych opravdu v hodně odůvodnitelných speciálních případech. Např. onsajt težkýho tradu, kde tušim, že v půlce založim, ale ze země nevidim, jak to bude velký.

Co je napováženou, ale je dobrý vo tom vědět

Offsety
Vklíněnce a dokonce i frendy do zuužujících se spár, zatím jsem neměl moc možností vyzkoušet.

Big Brosy
Trubky do širokejch spárokomínů na principcu "hrazda mezi furta". Opět pouze pro vybrané výstupy a jedince s mentální porouchou co to rádi lezou ;).
 


Komentáře

1 Marek Marek | E-mail | 19. listopadu 2015 v 2:44 | Reagovat

Vdaka za skvely clanok! :)

2 Arlenedap Arlenedap | E-mail | 22. července 2017 v 0:34 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170721

3 Arlenedap Arlenedap | E-mail | 22. července 2017 v 20:33 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170721

4 Davidfup Davidfup | E-mail | 29. července 2017 v 1:11 | Reagovat

VasTutNet точка  ru  удалим негативные отзывы о Вас,разместим положительные,Спецалист по удалению плохой негативной информации в сетиУдаление негативной информации Удалим всю негативную информацию ,разместим положительные отзывы.Привлечение трафика аналог яндекс директа и гугла Агентство репутации Вастутнет VasTutNet точка ру!

5 Carolynlousy Carolynlousy | E-mail | 5. srpna 2017 v 4:40 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck!

XRumer201708

6 LeeannNiz LeeannNiz | E-mail | 10. srpna 2017 v 21:32 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later ;)

XRumer201708c

7 Dol33larel Dol33larel | E-mail | 12. srpna 2017 v 23:42 | Reagovat

<b>Добро пожаловать на наш сайт</b>
<b>V.I.P. Услуги
OpenVPN
DoubleVPN Service
Proxy/Socks Service</b>
<a href=http://0.00000007.ru/2#v432BT2vM4>
<img>http://0.00000007.ru/3#34Fx48c1d0</img>
</a>
------------------------
Неизменно огромное количество socks и proxy серверов online
на сегодняшний день: 33557 IP в 198 государствах
<b>Высочайшая анонимность - мы гарантируем, что все наши прокси сервера целиком и полностью анонимны</b>
(тоесть не ведут логов и не модифицируют http заголовки)</b>

Шифрация траффика до сокс сервера, собственные технологии туннелирования траффика!
Сверхнадёжная защита IP и всех соединений без использования VPN
Возможность защищённого соединения с сокс серверами включена на всех тарифах! Утаить или сменить свой IP можно 2 кликами мышки.

<b>Совместимо с Windows 2k/2k3/XP/Vista/Seven/Win8
Совместимо с MacOS, Linux, BSD (100% работоспособность через WINE)
Совместимо с любыми виртуальными машинами</b>

Безусловно САМЫЕ дешевые расценки на безлимитный доступ при самом высоком качестве
Наше правило - больше приобретаешь - меньше платишь
Возможность выбора наиболее подходящего анонимного прокси сервера - фильтрация по маске
-IP Hostname Language Uptime Country City Region-
Неизрасходованные прокси не сгорают при истечении времени действия аккуанта.
ICQ бот на всех без исключения тарифных планах!
<b>Высококлассная техподдержка</b>
Автоматическая оплата средствами популярных платёжных систем WebMoney , PerfectMoney и BITCOIN
Полностью Анонимный VPN Сервис
Доступ по защищённому https протоколу
<b>Всё что надо для получения доступа это зарегистрироваться и произвести оплату!</b>

<a href=http://0.00000007.ru/2#Fe7DB4sg2U>Vip proxy</a>
__________
программы блокировки вк скачать
прокси автоматически
скачать бесплатно прокси россии
вк без блокировки

8 Avia777emow Avia777emow | E-mail | 16. srpna 2017 v 18:48 | Reagovat

<b>Авиабилеты по РУ за 60 процентов от цены кассы.</b> по МИРУ - 50%| <b>Телеграмм @AviaRussia</b> только этот, другие не используем.

Надежно. Выгодно. Без слётов. И БЕЗ каких-либо проблем.

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!
________

купить авиабилеты дешево онлайн аэрофлот
купить билет +на самолет туту дешево сайт
москва сочи авиабилеты дешево акции распродажи s7
дешевые авиабилеты онлайн s7 официальный сайт
дешевые авиабилеты акции скидки москва

9 DannyHaise DannyHaise | E-mail | Web | 19. srpna 2017 v 15:28 | Reagovat

ВНИМАНИЕ!!! Ядекс и отношение к клиентам смотреть всем!!!
Посмотрел и был в ШОКЕ....
Вот ссылка на Ютуб
https://www.youtube.com/watch?v=IdYDpLcuVnA

10 PeterCoort PeterCoort | E-mail | Web | 26. srpna 2017 v 19:00 | Reagovat

“Adoro viaggiare in Segway”. Il modo migliore per cadere in amore con Verona in nessun tempo!
Quando si dispone di un breve tempo a coprire una citta, questo e un ottimo modo per farlo. Mi e piaciuto molto il nostro tour e guida. L'audio e stato un po' difficile, ma la guida li ha tenuti lavorando. Quando il suo caldo, questo e un ottimo modo per andare in giro e stare un po' fredda. Verona e una citta facile accesso per segway intorno. Abbiamo visto tutti i principali siti e ci hanno dato una buona sensazione per il layout della citta. Siamo stati in grado di tornare a pochi posti il giorno successivo per un po' di tempo.

https://www.regiondo.it/segway-historic-tour-in-verona

<b>Book Now</b> ''' http://segwayverona.com/

https://eu5.bookingkit.de/onPage/detail?e=2202759fc95947e409b3435a7ae87161&preview=true&lang=it

11 buy ranitidine buy ranitidine | E-mail | Web | 21. března 2018 v 15:05 | Reagovat

ranitidine 300 mg

12 ranitidine 300 mg ranitidine 300 mg | E-mail | Web | 23. března 2018 v 0:47 | Reagovat

buy ranitidine

13 mobic meloxicam	7 5 mg mobic meloxicam 7 5 mg | E-mail | Web | 23. března 2018 v 8:18 | Reagovat

mobic meloxicam    7 5 mg

14 mobic meloxicam	medication mobic meloxicam medication | E-mail | Web | 23. března 2018 v 18:58 | Reagovat

mobic meloxicam 15 mg

15 mobic meloxicam 15 mg mobic meloxicam 15 mg | E-mail | Web | 24. března 2018 v 2:20 | Reagovat

mobic meloxicam    medication

16 download download | E-mail | Web | 31. března 2018 v 12:05 | Reagovat

Hello good sait

17 smettere di fumare smettere di fumare | E-mail | Web | 9. dubna 2018 v 15:04 | Reagovat

smettere di fumare ebook gratis

18 view website view website | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 21:13 | Reagovat

smettere di fumare benefici 24 ore

19 Essay Writing Service in Germany wex Essay Writing Service in Germany wex | E-mail | Web | 15. dubna 2018 v 11:51 | Reagovat

Buy Essay Germany | Essay Writing Service in Germany

20 smettere di fumare wex smettere di fumare wex | E-mail | Web | 18. dubna 2018 v 18:19 | Reagovat

smettere di fumare

21 Buy Essay Canada wex Buy Essay Canada wex | E-mail | Web | 19. dubna 2018 v 16:14 | Reagovat

Buy Essay Canada

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama